Podłogi drewniane

Chapel Parket

Drewniane podłogi Chapel Parket odzwierciedlają bogactwo wzorów, kolorów drewna będących efektem wielowiekowego działania natury. Niejednolity i jednocześnie naturalny kolor desek, taki jak w wiekowym drewnie to rezultat procesu postarzania. Jego efektem są również powierzchniowe niedoskonałości desek, ich nieregularna struktura i niejednolite, naturalne kolory drewna. Z uwagi na to, że deski tworzone są na indywidualne zamówienie, dostępna jest także wersja niepostarzana.

Firma Chapel Parket Polska oferuje szeroki wybór dębowych desek, klepek i kasetonów.

Podłogi Chapel Parket w wersji InBetween 2 cm grugości mogą być stosowane przy ogrzewaniu podłogowym. 

DESKI DO KAŻDEGO RODZAJU WNĘTRZ

Drewniana podłoga trafi w każdy gust i sprawdzi się w każdym wnętrzu. Począwszy od bardzo chłodnego nowoczesnego projektu, na bardziej kameralnych i klasycznych aranżacjach kończąc – drewniana podłoga będzie pasować do każdego wnętrza i nada mu niepowtarzalnego charakteru. Co więcej, drewno jest uniwersalne, solidne, trwałe i łatwe w obróbce.

Drewno wykończone jest olejem na bazie twardego wosku. Substancja ta wnika głęboko w drewno i chroni je przed warunkami zewnętrznymi. Nadaje również dodatkowy błysk postarzanemu produktowi. Ostatnim etapem obróbki deski jest jej polerowanie za pomocą różnych szczotek. Po około 30 dniach wierzchnia warstwa jest odporna na zwykłe codzienne użytkowanie, wilgoć, a nawet kwas mlekowy.

ZASTOSOWANIE PODŁÓG CHAPEL PARKET

OGRZEWANIE PODŁOGOWE I KONSERWACJA DESEK

Zastosowanie ogrzewania podłogowego jako „głównego źródła ciepła” pod drewnianą podłogą warstwową nie stanowi problemu. Ogrzewanie podłogowe w połączeniu z podłogą z litej deski nie jest zalecane. Drewno lite izoluje w znacznym stopniu i zaczyna się wypaczać w wysokich temperaturach. Ciepło z ogrzewania podłogowego potrzebuje więcej czasu na ogrzanie pomieszczenia.

Drewniane podłogi mogą być także instalowane w kuchni. Podłogi Chapel Parket są odpowiednio obrabiane, by mogły być montowane w kuchniach. Konserwacja polega na myciu drewna odpowiednim produktem do czyszczenia. Wszelkie uszkodzenia można punktowo naprawić. 

KOLEJNOŚĆ MONTAŻU

Instalacja urządzenia kuchennego zależy od modelu. Jeśli urządzenie kuchenne znajduje się na cokole, cokół musi być zainstalowany przed drewnianą podłogą. Podczas montażu należy zainstalować urządzenie na poprawnej „wysokości pracy”, biorąc pod uwagę łączną grubość podłogi. Grubość podłogi zależy od wybranego rodzaju (całkowita grubość może się wahać od 12 do 35 mm). Po położeniu drewnianej podłogi cokół kuchni może być montowany bez dostosowywania. Instalacja urządzenia kuchennego przed położeniem podłogi ma tę zaletę, że świeżo położona i wykończona podłoga nie zostanie uszkodzona. Jeśli mają Państwo urządzenie kuchenne bez cokołu (urządzenie, na które można spojrzeć od spodu), to musi być ono umieszczone na podłodze (po położeniu podłogi). Należy zadbać o to, by nie wyrządzić szkód podczas instalacji urządzenia kuchennego.

PODŁOGA DREWNIANIA W KAMIENICACH

Podczas montażu drewnianej podłogi w mieszkaniu trzeba zawsze brać pod uwagę standardowy poziom hałasu ustalony przez Stowarzyszenie Właścicieli lub Wspólnotę Mieszkaniową. Dlatego w kamienicach drewniane podłogi są zawsze kładzione na legarach. Poprzez ułożenie podłogi na legarach poziom hałasu jest zredukowany do maksimum (11 dB). 

NOWO WYBUDOWANE DOMY

Pogląd dotyczący problemów związanych z wilgotnością budynku i instalowaniem drewnianych podłóg jest często występującym nieporozumieniem. Istotnym czynnikiem jest to, by skończona posadzka nie zawierała zbyt dużo wilgoci ( max 2%). Zwykle tak jest. W przeciwnym wypadku trzeba poczekać, aż pozostała wilgoć wyparuje z nowych posadzek. Proces ten można przyspieszyć używając suszarek przemysłowych. Jeśli posadzka jest jeszcze zbyt wilgotna, gdyż powierzchnię posadzki wylano zbyt blisko terminu dostawy, lepiej odczekać kilka tygodni i dopiero wówczas położyć podłogi. Ponadto, ważne jest, aby zakończyć wszystkie prace (takie jak instalowanie urządzeń kuchennych, układanie  płytek i tynkowanie) przed montażem drewnianej podłogi.