Podłogi drewniane Chapel Parket

Firma

Na  samym  początku,  spółka  zajmowała  się handlem drewna na małą skalę. Działalność ta stale się rozwijała, dzięki czemu firma stała się - według holenderskich standardów – liderem w przemyśle drzewnym. Drewno było sprowadzane z różnych zakątków Europy i do końca lat sześćdziesiątych XX wieku transportowane  statkami  do  Schijndel,  przede wszystkim z Rosji.

Pod koniec lat sześćdziesiątych spółka rozszerzyła działalność.  Oprócz handlu drewnem zaczęła  koncentrować się bardziej na przetwarzaniu zakupionego drewna w produkty końcowe na rynek konsumencki. Zainwestowano w maszyny do przeróbki drewna, komory klimatyczne i magazyny, a także w fabrykę palet. Aż do początku lat dziewięćdziesiątych, łączenie produkcji i handlu przynosiło firmie korzyści.

Z handlu zrezygnowano i w 1986 roku założono Houtindustrie Schijndel. Dzięki świeżemu  spojrzeniu i zapałowi nowego właściciela-dyrektora, firma koncentruje się na obróbce drewna zlecanej przez firmy zewnętrzne. Działalność skupia się głównie na suszeniu, piłowaniu, struganiu,  lakierowaniu oraz przechowywaniu drewna dostarczanego przez firmy.

ROZWÓJ TECHNOLOGII

Aby móc sprostać nowej konkurencji, Houtindustrie Schijndel (HIS) w dalszym ciągu inwestowało w nowe środki produkcji. Spółce udało się wyspecjalizować się w obróbce wszystkich typów profili i rodzajów drewna, poprzez inwestycję w wyjątkowe centrum z 5-osiowym system szlifierskim  sterowanym metodą CNC, które stanowi podstawę dla osiągania najwyższej jakości. Dysponujemy  techniką pozwalającą na realizację wszelkich kątów cięcia w różnego rodzaju stali. Pozwala nam to  zrealizować najbardziej zróżnicowane profilowania, a to wzbogaca ofertę firmy i wyróżnia ją wśród konkurencji.

Daleko idąca specjalizacja stanowiła również podstawę do rozpoczęcia w 2000 roku nowych  działań handlowych. Lata inwestycji, szczególnie w warsztat szlifierski i w nowoczesne strugarki, doprowadziły HIS do pozycji bezkonkurencyjnego producenta w zakresie jakości strugania.

Wraz z resztą środków produkcji, spółka jest w stanie w pełni samodzielnie wytwarzać własne  podłogi. Stanowi to  podstawę dla wyjątkowego Origineel Chapel Parket.

PRODUKCJA CHAPEL PARKET